Dla organizatorów

INFORMACJE DLA ORGANIZATORÓW

Kontakt w sprawie organizacji koncertów:
Marek Zdaniukiewicz, tel. 604-954-106 e-mail : kontakt@dobryevent.com.pl

Od początku istnienia, podstawową formą kontaktu z publicznością jest dla Universe kontakt bezpośredni. Setki występów w ciągu roku sprawiają, że zespół jest zawsze blisko swoich fanów.

Universe gwarantuje doskonałą rozrywkę i zabawę

Lubimy to, co znamy

Universe zapewnia najwyższy poziom rozrywki na koncertach, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z imprezą w sali koncertowej, czy też koncertem plenerowym. Zespół, obecny na polskim rynku muzycznym od 26 lat, wypracował szereg standardów muzycznych i hitów, które doskonale znają wszystkie pokolenia. Wystarczy tu wspomnieć o takich przebojach jak „Wołanie przez ciszę”, czy „Tacy byliśmy”. Publiczność świetnie zna te utwory i śpiewa je razem z wokalistą podczas koncertu. Nowe, bogate aranżacje tych przebojów gwarantują, że brzmią one w pełni współcześnie. Rozbudowane brzmienie to zasługa szescioosobowego składu Universe, w tym aż trzech gitarzystów.

Nowe przeboje

Jeszcze więcej zabawy

W rytm koncertu, oprócz dobrze znanych przebojów i standardów, wplecione są nowe przeboje grupy z płyty „Zanim” (2005) oraz „Mijam jak deszcz” (2008). Rytmiczne, przebojowe piosenki, doskonale łączą się w spójną całość, a chwytliwe teksty są błyskawicznie powtarzane przez publiczność. Nowe przeboje są wspierane nowymi aranżacjami znanych hitów Universe, a końcówki koncertów należą zazwyczaj do niezwykle dynamicznie i brawurowo granych utworów, takich jak „Głupia Żaba”. Bardzo rzadko się zdarza, by przy dźwiękach tej muzyki publiczność pozostawała w miejscu.

Więcej niż muzyka

Interakcja z publicznością, interakcja zespołu

Zespół, oprócz doskonałego repertuaru muzycznego, tworzy na scenie zgraną całość, tworząc interakcję między członkami zespołu a publicznością.
Gitarzyści nieustannie prowadzą ze sobą dialog, zarówno muzycznie, jak i poprzez odpowiednią choreografię. Każdy z członków zespołu jest w to zaangażowany – nawet odległe stanowisko perkusisty uczestniczy w tym swojego rodzaju show. Publiczność jest aktywnie wciągana do zabawy. Warto w tym miejscu podkreślić, że wiele z tych interakcji jest tworzonych w sposób spontaniczny. Dzięki temu każdy koncert jest tak naprawdę inny.

Multimedia

Zobaczysz więcej

Podczas koncertu wykorzystywane jest nie tylko nagłośnienie, ale i rzutniki multimedialne. Niektóre utwory, wymagające odpowiedniej ilustracji, są więc wspomagane przez obrazy lub filmy, przygotowane specjalnie na koncerty.
Na imprezach pokazujemy specjalnie przygotowane prezentacje multimedialne. Koncert jest ożywiany bogatym zestawem kolorów i ruchomych obrazów. W połączeniu z muzyką i odpowiednim oświetleniem daje to przedstawienie pełne niezapomnianych emocji i wrażeń.

Społeczność fanów

Razem na wszystkich występach

Na wszystkich koncertach Universe pojawia się świetnie zorganizowana społeczność fanów zespołu. Zwykle jest to grupa kilkudziesięciu lub więcej osób, nadających ton zabawie i wspierających zespół we wprowadzaniu odpowiedniego nastroju podczas koncertu. Fani prowadzą również dokumentację każdego występu i dzielą się wrażeniami na stronie internetowej Universe.pl. Wszystko to można znaleźć na forum dyskusyjnym, które stanowi miejsce integracji tej społeczności. Zarejestrowanych użytkowników forum jest ponad 1000 a codziennie stronę odwiedza od tysiąca do dwóch tysięcy osób z całego kraju.

Po koncercie

Aktywnie i otwarcie

Zespół chce być dostępny dla widzów i fanów. Po koncercie organizowane są zwykle spotkania, na których można otrzymać autografy, porozmawiać z członkami zespołu, wymienić spostrzeżenia o występach.

W materiale wykorzystano zdjęcia z koncertu, który miał miejsce 16 lutego 2008 roku w Wyszkowie. Autor zdjęć: Jędrzej Chmielewski.