2011 - "Muszę dalej żyć" - nowy utwór Universe

Materiały dźwiękowe, zapisy koncertów, prób i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Postautor: Rafał Szwajkosz » pn 18 kwie, 2011

mirek jak go sucham to mi ciarki przechodzom po ciele był fajnym facetem iwokalistom :oops: :lol: :lol:

[ Dodano: Pon 18 Kwi, 2011 ]
mirek jak go sucham to mi ciarki przechodzom po ciele był fajnym facetemiwokalisto:oops: :lol: :lol:
Rafał Szwajkosz
Przez ciebie głupia żabo nie chce mi się żyć,
i MAMA ciągle czepia się.....
Awatar użytkownika
Rafał Szwajkosz
Stały bywalec
Stały bywalec

Reklama

Teledyski Universe

zobacz koniecznie teraz!

Postautor: czarodziejka » wt 19 kwie, 2011

Źle mnie zrozumialaś.
Nie miałam na mysli tego że ludzie mają wydawac tylko i wylącznie dobre opinie bo te negatywne sa równie ważne.
Mialam na mysli jedynie to ze poruszana jest kwestia muzyki,a nie spraw religijnych.
można wyrazic negatywną opinie mówiąc"sorry nie wpada to w ucho,nie wyszło,nie nadaje się" ale po co od razu pisac że universe do radia maryja sie nadaje??
Nie chce się wykłócac bo nie o to tu chodzi....
A co do tych "3 piosenek" i fanów to mialam na mysli ogólną opinie ludzi którzy Universe wgl za disco-polo uwazają....i nie znając wszystkich utworów oceniają ogólną działalnoś zespolu( nie mówiłam o tym poście) Pozdrawiam :grin:
"Twój duch jest tu wśród nas
Twój głos nam w sercach gra
Twój czas nie liczy dni
Twój Bóg jest tam gdzie Ty"

[*]
Awatar użytkownika
czarodziejka
Gość forum
Gość forum

UTWOR

Postautor: gusia28 » wt 19 kwie, 2011

DLA MNIE OBYDWIE WERSJE SA SUPER WIELKI SZACUN DLA CHLOPAKOW :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
gusia28
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: siwo23 » pt 29 kwie, 2011

dla mnie obydwie wersje są super wielki pokłon w stronę chłopaków :smile:
Awatar użytkownika
siwo23
Gość forum
Gość forum

Postautor: Kessanda » sob 09 lip, 2011

Wszyscy znają moje zdanie na temat nowoczesnych zmian zespołu Universe.
Piosenka z nowym teledyskiem, wkracza bezlitośnie w muzykę "POP".
Tutaj nie rozumiem bynajmniej czemu zwołuje się Heniu do Pana Boga.
Nie lepiej po prostu być sobą , grać siebie, zostawić sprawy niebieskie i tą żałosną, usilną sławę.. ?
Jestem głodny cudów świata.. \
Kessanda
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: czarodziejka » ndz 10 lip, 2011

Według mojej skromnej opinii,teledysk wyszedł Bardzo fajnie!:)
Czy Universe wkracza w pop??
Uważam,że specyficzna dla zespołu muzyka,nadal jest zachowana!
Piosenka świetna jak dla mój gust! :mrgreen: :wink:

[ Dodano: Pon 11 Lip, 2011 ]
jak na mój gust*
"Twój duch jest tu wśród nas
Twój głos nam w sercach gra
Twój czas nie liczy dni
Twój Bóg jest tam gdzie Ty"

[*]
Awatar użytkownika
czarodziejka
Gość forum
Gość forum

Postautor: Ewcia b » śr 13 lip, 2011

...Witam wszystkich....
Mimo ,że chlopaki idą swoją drogą i choć pamiętają o Mirku..to jakoś nie czuję ciepła tej muzyki,jaka była kiedyś w Universe...inne brzmienie..inny styl...
....Moja opinia wcale nie oznacza,że krytykuję zespół, jednak wiadomo że nigdy nie będzie już tak jak dawniej....gdy żył Mireczek... pozdrawiam zespół i fanów...
Gdyby łzy oddawałyby życie...
dziś byłbyś z nami Mirku.....
Awatar użytkownika
Ewcia b

Postautor: silentmusicman » śr 13 lip, 2011

Witam :mrgreen:

Widzę, że rozmowa wrze. Chciałbym także dorzucić coś swojego do tematu :mrgreen:

Odnośnie nowego utworu zespołu, subiektywnie odczuwam podobne wrażenia, co niektóre powyżej Koleżanki i Koledzy z forum. Również cieszę się, że grupa dalej istnieje, że dalej tworzy. Jednakże po odsłuchaniu utworu, w całkowicie zgadzam się z przedmówcą, że "poszło w kierunku POPu", którego na naszym rynku nie brakuje. Podjeliście taką decyzję, nie mnie to oceniać. Osobiście najbardziej brakuje mi "ciepła" wychodzącego z pod "klawiatury" (może małe zboczenie, bo hobbystycznie zajmuję się trochę "sztuczną" muzyką). Chodzi mi o pady i "słodkie" brzmienia. Myślę, że nie tylko dla mnie to artystyczny "szok". Wiem, że już nic Mirkowi nic życia nie wróci, lecz czuję tj. Przedmówca powyżej, że "za Mirka było inaczej". Pomimo że niektórzy przypinali mu metkę np. grafomana. Ale i tak wyszło OK

Co do powyższych postów o tematyce: moher i TV Trwam...

Nie wiem czego się czepiacie..że Heniek przeszedł odnowę duchową?? że nie wstydzi się o tym mówić?? I co z tego??
Sam byłem w takiej samej sytuacji. Z tym że ja formalnie odszedłem z Kościoła Rzymskokatolickiego i dziś jestem protestantem. I zanim na nowo zauważyłem że Bóg istnieje, musiałem zakopać do ziemii moją najbliższą osobę, a potem po prometejsku bluzgałem Bogu za wszystko co mnie w życiu złego spotkało. I dziś wiem, że przez śmierć tej osoby zaufałem Bogu. Może zanim ktoś napisze jeszcze raz o moherach, powinien troszkę zastanowić, bo zbawienie jest tylko w Chrystusie. A w sumie ja osobiście ani PiS ani PO ani żadnej partii nie popieram (bo w tym kraju już chyba nie ma na kogo głosować). Ani nie popieram "moherów", ani o. Dyrektora.

Tyle ode mnie :mrgreen:
Pozdrawiam :mrgreen:

PS. A placpatrony mieliście niezłe :razz: :mrgreen: :wink:
Awatar użytkownika
silentmusicman

Postautor: Balbina » śr 13 lip, 2011

To teraz ja... ;)
Utwór jaki posłyszałam jakiś czas temu bardzo bardzo mi się spodobał i tekst i forma i wszystko razem grało w uszach na długo po tym jak muzyka ucichła. Super.
Niestety, ale teledysk zbił mnie z pantałyku i kompletnie nie wiem jak go odbierać nie takie były moje wyobrażenia - co nie znaczy, że każdy ma mieć moje wizje aczkolwiek, ani motyw przewodni, ani charakterystyka i wykonanie nieco wyolbrzymione prze kolorowane i...... odmiennie inne.
Pewien etap minął bezpowrotnie - to pewne. Chciałoby się by trwali i słychać by ich było gdzie tylko się da. Na moją duszę z tym kawałkiem to się ni da... - chcę się mylić.
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Balbina
Dyskutant
Dyskutant

Postautor: Ginny » czw 14 lip, 2011

Aż strach coś napisać, ale spróbuję, może mnie nie zlinczują ;)

Niestety, nie umiem się przekonać do klipu. Po pierwsze, gdybym nie znała treści klipu tu z forum, nie wiedziałabym o co tam chodzi. Poza tym ten klip jest jak dla mnie zbyt drapieżny dla Universe. Zespół zawsze znany był z delikatności, subtelności, teledyski zawsze były pełne łagodności i z przyjemnością się je oglądało. Tutaj brak przesłania, głębszej wartości. Poza tym nie podoba mi się pozostawianie lidera w cieniu i to jeszcze w takiej roli.

Sama piosenka, jak najbardziej ok, przebojowa, ale poprzez klip jakoś mniej ją lubię.
po co szukasz szczęścia obok
gdy je w sercu masz
po co walczysz sam ze sobą
po co tracisz czas
Awatar użytkownika
Ginny
Forumowa gaduła
Forumowa gaduła

Postautor: zaganna » pt 15 lip, 2011

Kilka osób w tym temacie zarzuca zespołowi Universe, że podąża w kierunku muzyki pop. Mam więc do nich pytanie, do jakiego gatunku muzyki zaliczają wcześniejsze utwory Universe? Moim zdaniem w utworach Universe zawsze przeplatał się pop z rockiem, ale może od Was dowiem się czegoś nowego i zostanę na nowo uświadomiona ;) W końcu człowiek się uczy przez całe życie :)
Ania:)
Awatar użytkownika
zaganna
Forumowa gaduła
Forumowa gaduła

Postautor: Kessanda » pt 15 lip, 2011

Pani Spamerko, otóż zarzucanie największemu muzykowi, artyście wszech czasów, Mirkowi że jego nagrania plątały się z rockiem i popem jest niczym innym, tylko skrajną głupotą. Nagrania Mirosława Breguły były wyjątkowe, niesamowite, jedyne w swoim rodzaju.. Nie umiem wyrazić jaka to muzyka. Proszę sobie puścić " jak piotruś pan.. " oraz "muszę dalej żyć.." Naprawdę nie widzi Pani tej różnicy, że droga do sławy w tym wypadku jest naprawdę zbyt banalna i popularna..?
Jestem głodny cudów świata.. \
Kessanda
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Kiklop » pt 15 lip, 2011

zaganna piszeColon Moim zdaniem w utworach Universe zawsze przeplatał się pop z rockiem, ale może od Was dowiem się czegoś nowego i zostanę na nowo uświadomiona ;) W końcu człowiek się uczy przez całe życie :)

Kessanda piszeColonPani Spamerko, otóż zarzucanie największemu muzykowi, artyście wszech czasów, Mirkowi że jego nagrania plątały się z rockiem i popem jest niczym innym, tylko skrajną głupotą. Nagrania Mirosława Breguły były wyjątkowe, niesamowite, jedyne w swoim rodzaju.. Nie umiem wyrazić jaka to muzyka. Proszę sobie puścić " jak piotruś pan.. " oraz "muszę dalej żyć.." Naprawdę nie widzi Pani tej różnicy, że droga do sławy w tym wypadku jest naprawdę zbyt banalna i popularna..?

Aniu...no i wszystko jasne.Znowu dowiedziałaś się czegoś nowego.A nauka nie idzie w las i od NAJLEPSZYCH uczyć się wypada. :wink:
Jak widać "dojrzałych" znawców w każdym temacie coraz więcej .Wypada zatem pogratulować im wszechstronności i wiedzy .

Tak poza nawiasem,krótkie wypisy z Wikipedii:

"Mirosław Breguła
Imię i nazwisko Mirosław Breguła
Data i miejsce urodzenia 10 lutego 1964
Świętochłowice
Data i miejsce śmierci 2 listopada 2007
Chorzów
Instrument gitara
Gatunek pop, rock, blues
Zawód piosenkarz
Aktywność 1981 - 2007
Wytwórnia płytowa Silverton
Współpracownicy
Henryk Czich
Zespół
Universe"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzyka_pop

Ale tam widocznie też tylko skrajne głupoty :oops:
Ostatnio zmieniony pt 15 lip, 2011 przez Kiklop, łącznie zmieniany 1 raz
Ja taki fajny gość,niezaprzeczalnie Ktoś....
"Czyste szaleństwo to najwyższy rozum, gdy je przeniknąć zrozumienia błyskiem"
Emily Dickinson
Awatar użytkownika
Kiklop
Aktywny dyskutant
Aktywny dyskutant

Postautor: i-studio » pt 15 lip, 2011

Niektóre wpisy bardzo mnie dziwią, szczególnie, że pochodzą od osób, które doskonale znają twórczość Universe. Chyba nie muszę przypominać, że w repertuarze zespołu są utwory mniej i bardziej poważne. Są lekkie łatwe i przyjemne, są też ciężkie, trudne w odbiorze szczególnie w warstwie tekstowej. Mam nadzieję, że nikt nie ma wątpliwości co do tego, do której kategorii należy "Muszę dalej żyć". Utwór ten jest mniej więcej tej samej "wagi" co "Gdzieś" czy "Głupia żaba". Na płycie "Zanim" w podobnym klimacie mamy "Ja taki fajny gość". A więc czysta rozrywka :-) "Muszę dalej żyć skierowany" jest do szerokiej, szczególnie młodej publiczności. A jak ktoś myśli inaczej, to ... kota pieskowi w nos.

Na nowej płycie, która jest w przygotowaniu, znajdzie się zapewne wiele innych piosenek. Na pewno też takie, które zmuszają do refleksji. Czy zostaną do nich stworzone jakieś wideoklipy? Być może tak, być może nie. Wszystko zależy od rynku, sponsorów (produkcja teledysku to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych) i odrobiny szczęścia, żeby się wszystko udało :-)
Awatar użytkownika
i-studio
Adminek
Adminek

Postautor: ewicja » pt 15 lip, 2011

i-studio piszeColonMam nadzieję, że nikt nie ma wątpliwości co do tego, do której kategorii należy "Muszę dalej żyć". Utwór ten jest mniej więcej tej samej "wagi" co "Gdzieś" czy "Głupia żaba".

A to mnie zwiódł ten Wojtek ;) Tak przekonująco śpiewa, że piosenka wydała mi się poważniejsza i ambitniejsza niż "Głupia żaba". Może dlatego, że śpiewa ją właśnie Wojtek, a ja mu wierzę kiedy śpiewa :)
"Żyj uważnie, rozglądaj się wokół siebie, popatrz, czy tym co robisz, nie sprawiasz innym kłopotu, nie wyrządzasz krzywdy, nie wywołujesz bólu" Krzysztof Kieślowski
Awatar użytkownika
ewicja
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Aniołek » pt 15 lip, 2011

Kiklop piszeColonAniu...no i wszystko jasne.Znowu dowiedziałaś się czegoś nowego.A nauka nie idzie w las i od NAJLEPSZYCH uczyć się wypada. :wink:
Jak widać "dojrzałych" znawców w każdym temacie coraz więcej .Wypada zatem pogratulować im wszechstronności i wiedzy .

Kiklopku nie od NAJLEPSZYCH tylko od NAJWIELEBNIEJSZYCH :neutral:
"...nigdy więcej nie spotkamy się...niech każdy z was, wspomni tych, co odeszli już tam..." (2 kwietna 2005)
Awatar użytkownika
Aniołek
Dyskutant
Dyskutant

Postautor: Bozu » pt 15 lip, 2011

i-studio piszeColonMam nadzieję, że nikt nie ma wątpliwości co do tego, do której kategorii należy "Muszę dalej żyć". Utwór ten jest mniej więcej tej samej "wagi" co "Gdzieś" czy "Głupia żaba". Na płycie "Zanim" w podobnym klimacie mamy "Ja taki fajny gość". A więc czysta rozrywka

No, ale jak widać wątpliwości się pojawiły. I trza to przyjąć do wiadomości, ze zdziwieniem bo ze zdziwieniem, ale przyjąć :) I wyciągnąć wnioski na tę zapowiadaną przyszłość. Wg mnie powinny być m.in. takie, że kwalifikacja do takiej "skrajnej" kategorii czy wagi (i czy to jest tożsame? ) powinna być zdecydowana znaczy np tak, jak w w/w wymienionych, robimy se jawne i oczywiste jaja z żaby lub samych siebie :) Bo jak do słów "muszę dalej żyć" podchodzimy jak do żartu to jakoś tak do końca śmieszne nie jest. A chyba raczej powinno :)
Awatar użytkownika
Bozu
Aktywny dyskutant
Aktywny dyskutant

Postautor: zaganna » pt 15 lip, 2011

Kessanda piszeColonPani Spamerko, otóż zarzucanie największemu muzykowi, artyście wszech czasów, Mirkowi że jego nagrania plątały się z rockiem i popem jest niczym innym, tylko skrajną głupotą. Nagrania Mirosława Breguły były wyjątkowe, niesamowite, jedyne w swoim rodzaju.. Nie umiem wyrazić jaka to muzyka. Proszę sobie puścić " jak piotruś pan.. " oraz "muszę dalej żyć.." Naprawdę nie widzi Pani tej różnicy, że droga do sławy w tym wypadku jest naprawdę zbyt banalna i popularna..?

Nie rozumiem co jest uwłaczającego w wykonywaniu muzyki pop lub rock, że uważane to jest za zarzut wobec Mirka ?? Według mnie jest wiele utworów z tych gatunków, które są wyjątkowe, niesamowite i jedyne w swoim rodzaju i to nie przeczy jedno drugiemu ;)

[ Dodano: Pią 15 Lip, 2011 ]
Kiklop piszeColon Aniu...no i wszystko jasne.Znowu dowiedziałaś się czegoś nowego.A nauka nie idzie w las i od NAJLEPSZYCH uczyć się wypada. :wink:

Tak, dowiedziałam się czegoś nowego :P ale ja lubię poznawać poglądy różnych ludzi, choć nie zawsze muszę się z nimi zgadzać :) A staram się uczyć naprawdę od najlepszych, którzy potrafią sensownie uzasadniać swoje poglądy ;)

Kiklop piszeColon Tak poza nawiasem,krótkie wypisy z Wikipedii:

"Mirosław Breguła
Imię i nazwisko Mirosław Breguła
Data i miejsce urodzenia 10 lutego 1964
Świętochłowice
Data i miejsce śmierci 2 listopada 2007
Chorzów
Instrument gitara
Gatunek pop, rock, blues
Zawód piosenkarz
Aktywność 1981 - 2007
Wytwórnia płytowa Silverton
Współpracownicy
Henryk Czich
Zespół
Universe"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzyka_pop

O przepraszam, zapomniałam dodać jeszcze bluesa :) Dzięki Piotrze ;)

i-studio piszeColonNiektóre wpisy bardzo mnie dziwią, szczególnie, że pochodzą od osób, które doskonale znają twórczość Universe. Chyba nie muszę przypominać, że w repertuarze zespołu są utwory mniej i bardziej poważne. Są lekkie łatwe i przyjemne, są też ciężkie, trudne w odbiorze szczególnie w warstwie tekstowej. Mam nadzieję, że nikt nie ma wątpliwości co do tego, do której kategorii należy "Muszę dalej żyć". Utwór ten jest mniej więcej tej samej "wagi" co "Gdzieś" czy "Głupia żaba". Na płycie "Zanim" w podobnym klimacie mamy "Ja taki fajny gość". A więc czysta rozrywka :-) "Muszę dalej żyć skierowany" jest do szerokiej, szczególnie młodej publiczności. A jak ktoś myśli inaczej, to ... kota pieskowi w nos.

Też myślę, że nie ma wątpliwości i jedyne czego nie rozumiem to fakt, że gatunek pop jest traktowany jako zarzut, skoro utwory z tego gatunku pojawiały się również wcześniej w repertuarze Universe ;)
Ania:)
Awatar użytkownika
zaganna
Forumowa gaduła
Forumowa gaduła

Postautor: iwa » czw 21 lip, 2011

Witam kochani ,napisze nie na temat ale ...bardzo nie podoba mi sie zwracanie do Zaganny spamerko i generalnie podpis pod jej nickiem, przecież prawie nikt tak pięknie , ciepło nie pisze o Universe i Mirku jak Ona :???: .Aniu brakuje Twoich wpisów na forum .Pozdrawiam.

Spam ? niechciane lub niepotrzebne (oj nie ładnie ...) :sad:
"...Już nawet ucichł wiatr
Jakby Bóg skoro świt
Chciał na nowo złożyć świat ..."
Awatar użytkownika
iwa
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: uniparka » ndz 31 lip, 2011

co do teledysku to zgadzamy się z ginny i zaganna,
iwa-popieramy Twoją wypowiedź dotyczącą zaganny,
więcej nie piszemy, bo nie chcemy aby ktoś nas zaszuflatkował :???: