Universe - The Beatles Inspiration 1- 4 Part

Materiały dźwiękowe, zapisy koncertów, prób i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Universe - The Beatles Inspiration 1- 4 Part

Postautor: Paweł » pt 04 paź, 2013

Piosenki Universe zainspirowane piosenkami The Beatles.
Piosenki które brzmią podobnie, lub są w podobnym stylu.

Part 1:

http://www.youtube.com/watch?v=Ev2vto4SAU0

- Wywiad, Mr. Lennon, Because, Bahama Yellow, A Hard Days Night, Nie Nie, Free As A Bird.

Part 2

http://www.youtube.com/watch?v=ViPNwHLpkqY

- Diabelska Muza, I've Seen That Face, Ty Masz To Czego Nie Mam Ja, Twist And Shout, Popłyń Ze Mną Przez Świat, Eight Days A Week, Muszę Ją Zabić, A Day In The Life.

Part 3

http://www.youtube.com/watch?v=aOabnGFC4Og

- Tak Musi Być, Let It Be, Kto Wziął Kto Dał, Drive My Car, Mr.Lennon, Give Peace A Chance.

Part 4:

http://www.youtube.com/watch?v=DZuM7wHLKdU

- Ballada O Dwóch Przyjacielach, Blackbird, Norwegian Wood (Mirka), Norwegian Wood The Beatles, Kusi Mnie Grzech, She So Heavy.

W czwartej części możecie usłyszeć wykonanie Norwegian Wood przez Mirka.
Nigdy wcześniej nie publikowałem tego nagrania.
Nagranie pochodzi z 2004 roku, kiedy Mirek uczył mnie grać na gitarze.

Miłego słuchania!
Awatar użytkownika
Paweł
Gość forum
Gość forum

Reklama

Teledyski Universe

zobacz koniecznie teraz!

Re: Universe - The Beatles Inspiration 1- 4 Part

Postautor: acik » sob 05 paź, 2013

Hej-hej Paweł- nie mam żadnego wyszkolenia muzycznego, ale jeżeli inspiracją Mirka dla "Kusi mnie grzech" było Beatles`owskie "She So Heavy"- to uczeń(Mirek) przerósł mistrzów po 1000-krotność :) - tak sądzę- a co sądzą inni? Pozdrawiam.
P.S - piękne te Twoje inspiracje Paweł- ukłon
warto żyć dla jednego człowieka i dla jednego się poświęcić
Awatar użytkownika
acik
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: Paweł » ndz 06 paź, 2013

acik piszeColonHej-hej Paweł- nie mam żadnego wyszkolenia muzycznego, ale jeżeli inspiracją Mirka dla "Kusi mnie grzech" było Beatles`owskie "She So Heavy"- to uczeń(Mirek) przerósł mistrzów po 1000-krotność :) - tak sądzę- a co sądzą inni? Pozdrawiam.
P.S - piękne te Twoje inspiracje Paweł- ukłon

Może nie powiedziałbym że przerósł mistrzów i to po 1000 krotnie aż...
Ponieważ She So Heavy zostało napisane w 69 roku a Kusi Mnie Grzech wiele lat później.
I w jakiś sposób nawiązuje do tego klimatu.
Jednak mogę stwierdzić że gdyby Mirek urodził się np w Anglii, i tam mógł rozwijać swoją karierę, to na pewno byłby znany na całym świecie.
Mógłby mieć tę samą rangę na świecie jak przykładowo Noel Gallagher.
Awatar użytkownika
Paweł
Gość forum
Gość forum

Postautor: Vai » śr 16 paź, 2013

Ależ odważne zdanie! Ale ja tez tak uważam! W miare upływu czasu oraz w miare jak sam się starzeje,nabieram przekonania,ze Mirek mocno rozwinal swój talent i osiagnal wielkie wtajemniczenie i swiadomosc tworcza dość pozno,bo po 30. Noel i jego brat byli znacznie młodsi,poza tym pochodzą z Liverpoolu a do tego,co najważniejsze - wręcz zżynali z Johna/Paula. Ich tworczosc była agresywniejsza i podlana spora iloscia narkotykow. Nie zestawiałbym z nimi Mirka tylko dlatego,ze tak wyraźnie również czerpali z Beatles. Ale rozumiem,ze wybrales Noela glownie dlatego żeby pokazac gdzie bylby Mirek,gdyby urodzil się tam. Och.... byłoby cudownie gdyby po prostu był teraz z nami,czy tu czy na Krajcoku czy tez w Liverpoolu.
Ja w "Kusi mnie grzech" slysze zupełnie inne inspiracje i nawiązania. To swietne miejsce do dyskusji i swietna tematyka!
Awatar użytkownika
Vai
Stały bywalec
Stały bywalec

Postautor: magda220387 » pn 10 lut, 2014

Co do inspirowania się Beatlesami i Johnem Lennonem to musze Wam powiedzieć, że ile razy słucham "Jealous Guy" Johna Lennona to mam wrażenie, że właśnie tym utworem zostało zainspirowane...."Zostań ze mną jeśli kochasz".
Nie wiem czy tylko ja mam takie "odjazdowe" skojarzenia, ale...Chociaż mogę się mylić. :oops:
bo ja bez Ciebie zginę,bo ja bez Ciebie nawet nie wiem jak żyć...
Awatar użytkownika
magda220387
Aktywny dyskutant
Aktywny dyskutant

Postautor: DUCATI » wt 11 lut, 2014

A MI Z "BYLE BYLO"... :)
Awatar użytkownika
DUCATI
Stały bywalec
Stały bywalec

Wróć do AUDIO